Alert news
ZUNO Bank – nowy gracz na polskim rynku?
08 sierpnia 2011
 
ZUNO Bank – nowy gracz na polskim rynku? Pod koniec 2010 roku Grupa Raiffeisen uruchomiła na Słowacji internetowy bank Zuno.
Zuno może się stać istotnym konkurentem dla wielu banków. Jako bank internetowy ponosi dużo niższe koszty operacyjne, tym samym może zaproponować atrakcyjniejsze produkty.

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Z informacji, które pojawiły się pod koniec ubiegłego roku w mediach pamiętamy, że Austriacki bank zamierzał wprowadzić Zuno również na polski rynek. Daty startu niestety bank nie ujawnił ale wg mediów miała to być druga połowa tego roku. Jeśli rzeczywiście bank rozpocznie działalność w Polsce, z pewnością, może odebrać wielu klientów innym bankom.

Jak deklarują przedstawiciele Banku wdrażanie nowych produktów będzie uzależnione od potrzeb klientów. Jednak można założyć, że podobnie jak na Słowacji, w Polsce również w ofercie Banku znajdzie się nieco okrojone darmowe konto oraz konto płatne z pakietem dodatkowych usług.

Konto osobiste 360°

Na stronie zuno.eu są zamieszczone obecnie oferty pracy w takich krajach jak Austria, Słowacja i Czechy. Obok nich są jednak wymienione również Polska i Węgry.

Wynika z tego, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się, że na polski rynek zawita nowy gracz.

Konto osobiste 360°

Podzielcie się swoją opinią na temat instytucji finansowych.


AlertFinansowy.pl

Dodaj do:dodaj do wykop.pldodaj do twitter.pl