Wśród polskich przedsiębiorców coraz popularniejsze staje się korzystanie z faktoringu. Wynika to z bardzo prostego powodu: wiele osób prowadzących własną firmę woli unikać konieczności zaciągania długów i poszukuje pewniejszego i bezpieczniejszego rozwiązania. Takim właśnie rozwiązaniem jest faktoring. Na czym to polega i jak z niego korzystać? Odpowiadamy!
Czym właściwie jest faktoring?
Faktoring to nowoczesna usługa finansowa, która pozwala przedsiębiorcom uzyskać dostęp do zamrożonych środków finansowych pochodzących z faktur wystawionych klientom, ale jeszcze przez nich nieopłaconych. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne dla przedsiębiorców, którzy prowadzą regularne interesy ze stałym gronem klientów, a także wystawiają faktury z długimi terminami płatności.
Jak korzystać z faktoringu?
Aby zrobić użytek z usługi faktoringu online, nie musisz wychodzić z domu! Najpierw zajrzyj na stronę PragmaGO, do zakładki “faktoring online”, zgłosić swoich stałych klientów do systemu PragmaGO. Po wprowadzeniu ich danych we wniosku online, wybierz kwotę limitu, jaka Ci odpowiada – faktoring online w PragmaGO przewiduje nawet finansowanie do 1 mln zł miesięcznie!
Wypełniony wniosek (uzupełniony o dane swojej firmy) przedsiębiorca wysyła przez Internet, a gdy ten zostanie zaakceptowany przez firmę faktoringową, można już korzystać z faktoringu.
Od tej pory przedsiębiorca, gdy tylko wystawi fakturę jednemu z kupujących, których zgłosił we wniosku, może wprowadzić dane faktury w swoim Panelu Klienta PragmaGO, w wyniku czego natychmiast otrzyma pieniądze, które należą mu się z tytułu tej faktury.
O czym należy pamiętać w kontekście faktoringu?
Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z faktoringu online, pamiętaj o trzech istotnych aspektach usługi.
Po pierwsze: za utrzymanie limitu faktoringowego pobierana jest stała miesięczna opłata – to w zamian za nią możesz mieć natychmiastowy dostęp do środków, które w innym wypadku mogłyby pozostać zamrożone przez długie miesiące.
Po drugie: twoi klienci zostaną ubezpieczeni przez faktora – oznacza to, że nie musisz się martwić ich ewentualną niewypłacalnością. W chwili otrzymania pieniędzy na konto firmowe, możesz zapomnieć o całej sprawie.
Po trzecie: aby skorzystać z faktoringu, nie musisz posiadać idealnej historii kredytowej – większe znaczenie dla faktora mają finanse Twoich kontrahentów niż Twojej firmy.