18 lutego 2010 roku na stanowisko prezesa zarządu Allianz Bank Polska S.A. powołany został Stanisław Borkowski. Zastąpił Jakuba Papieskiego, który po niespełna roku zrezygnował z tej funkcji i zajął miejsce w zarządzie PKO BP. To już trzeci prezes w przeciągu 14 miesięcy funkcjonowania banku na polskim rynku. Kim jest Stanisław Borkowski i co ta zmiana oznacza dla Allianz Banku?
Zobacz opinie o Allianz Banku w Twoim mieście!
Stanisław Borkowski – sylwetka
Stanisław Borkowski jest absolwentem Wydziału Medycyny na Uniwersytecie w Oslo oraz Executive MBA na University of Quebec w Montrealu. Po ukończeniu studiów zajmował się tworzeniem rozwiązań na pograniczu medycyny i finansów, w tym ubezpieczeń zdrowotnych w Oslo Research Park. Tam zajmował się oceną projektów inwestycyjnych, przygotowywaniem przypadków biznesowych do oceny przez potencjalnych inwestorów, negocjacjami z inwestorami. W 1999 r. rozpoczął pracę w Polsce, zajmował się zarządzaniem firmą w imieniu klienta w branży emerytalnej i IT. Od 2001 roku pracował w PZU, jako dyrektor działu ubezpieczeń zdrowotnych. Działał także w Polskiej Izbie Ubezpieczeń i jest aktywny w CEA – Europejskiej Federacji Ubezpieczeń i Reasekuracji. Stanisław Borkowski jest związany z Grupą Allianz Polska od 2007 roku. Od początku 2008 roku jako członek rady nadzorczej Allianz Banku uczestniczył w budowie banku w zakresie operacji bankowych, finansów, ryzyka i sprzedaży oraz tworzył relacje w zakresie bancassurance z TU Allianz Polska oraz TU Allianz Życie Polska.
– Powołanie na prezesa Allianz Banku osoby związanej w ramach Grupy Allianz Polska z bankowością i ubezpieczeniami ma na celu wzmocnienie współpracy między naszymi spółkami. Ścisłe współdziałanie banku z towarzystwami ubezpieczeniowymi i inwestycyjnymi jest jednym z filarów, na których opieramy strategię dalszego rozwoju banku – mówi Paweł Dangel, prezes Grupy Allianz Polska.
Allianz Bank na polskim rynku
Niemiecki gigant ubezpieczeniowo-bankowy od końca 2008 roku prowadzi na rynku polskim działalność bankową. Jako grupa ubezpieczeniowa Allianz wyszedł już na trzecią pozycję na naszym rynku, ale w sektorze bankowym idzie im dużo gorzej. Alior Bank, który wystartował w tym samym momencie, zdołał zgromadzić już całkiem pokaźną grupę klientów mimo różnych przebojów i podbojów. Natomiast Allianz od samego początku funkcjonował niestabilnie – brak spójnej polityki kredytowej i częste zmiany prezesów były na pewno jednymi z głównych przyczyn niepowodzeń.
Pod koniec zeszłego roku Allianz Bank ruszył z ofensywą. Dla wszystkich posiadaczy kont oferuje 50% zniżki na ubezpieczenie mieszkania oraz 25% na pakiet AC. Jedynym warunkiem są miesięczne wpływy powyżej 2000 zł oraz wykonanie 5 transakcji bezgotówkowych. Kolejną nową propozycją jest 7-miesięczna net.lokata z oprocentowaniem 5,6% oraz roczna lokata progresywna z średnim oprocentowaniem 5,47%. Czy to wystarczy do pozyskania całej rzeszy nowych klientów? Zobaczymy jakie zmiany zostaną wprowadzone wraz z nadejściem nowego prezesa. Może czeka nas mała kredytowa rewolucja w Allianz Banku?
Uważasz, że zmiana prezesa Allianz Banku wpłynie na zmianę polityki niemieckiego giganta? Czy Allianz jest w stanie znaleźć swoją niszę na polskim rynku? Do kogo powinien kierować swoją ofertę?
Podziel się swoją opinią na temat Allianz Bank.
AlertFinansowy.pl