Alert news
Bankomaty dla niewidomych - BZ WBK Bez Barier
24 stycznia 2011
 

 bankomat Otrzymaliśmy ciekawy alert od naszego użytkownika, który porusza kwestię dostępności bankomatów dla osób niewidomych i niedowidzących. Przeczytajcie alert od Andrzeja:


Zobacz opinie o BZ WBK w Twoim mieście!

Ponoć już niedługo za sprawą resortu finansów wszyscy nasi rodacy będą mieli konta bankowe, ponieważ tylko w ten sposób będą wypłacane wynagrodzenia za pracę, stypendia oraz renty i emerytury. Natomiast płatności finansowe mają być realizowane tylko i wyłącznie za pośrednictwem wirtualnych pieniędzy - karty płatnicze, przelewy.

Póki co jednak większość z nas nadal płaci gotówką, chociaż coraz częściej sięgamy już po karty płatnicze oraz elektroniczne systemy bankowe. Przejście na systemy elektroniczne i wirtualne pieniądze nie jest problemem dla osób pełnosprawnych, problem natomiast mają osoby niepełnosprawne. A szczególnie osoby niewidzące lub słabo widzące. Niestety mamy niewiele banków, które interesowałyby się osobami niepełnosprawnymi, a same podjazdy do banków - rzadziej do bankomatów - nie rozwiązują problemu.

Konto osobiste 360°

Jednym z nielicznych banków jest BZ WBK, który zaproponował swoim niewidomym i niedowidzącym klientom Program "Obsługa bez Barier", który w swym założeniu przewiduje dostęp klientom z dysfunkcją wzroku do bankowości elektronicznej oraz bankomatów.
"Poprzez Program "Obsługa bez Barier" pragniemy zapewnić spójne i pozytywne doświadczenia klientom z niepełnosprawnością niezależnie od miejsca obsługi - w placówce przez telefon, internet czy bankomat" - czytamy w informacji.
Na czym polega idea Programu "Bez Barier"? Oczywiście na pomocy osobom niepełnosprawnym w korzystaniu z usług bankowych, w tym między innymi poprzez: tworzenie oddziałów pozbawionych barier architektonicznych, montaż bankomatów przystosowanych do korzystania z nich przez osoby niewidome i niedowidzące, nowe usługi bankowości elektronicznej BZ WBK 24 Internet, które uzyskały certyfikat potwierdzający dostępność dla klientów z dysfunkcją narządu wzroku.
Działania banku są postrzegane przez organizacje wspierające niepełnosprawnych jako wielki gest uczyniony w stronę osób niepełnosprawnych i przyznały bankowi Medal "Przyjaciel Integracji" za wrażliwość na niepełnosprawność i budowanie społecznej integracji. W chwili obecnej na terenie całego kraju są już 32 placówki BZ WBK z certyfikatami dostępności. Na razie tylko w większych miastach, ale bank planuje także otwieranie podobnych oddziałów również w mniejszych miejscowościach. BZ WBK zamontował też już 51 bankomatów dla osób z dysfunkcją wzroku.

 

Podziel się swoją opinią na temat BZ WBK.


AlertFinansowy.pl

Dodaj do:dodaj do wykop.pldodaj do twitter.pl