24 kwietnia 2014
Firma Ekoakta to pionier w zakresie usług, związanych z profesjonalnym niszczeniem dokumentów w wersji papierowej oraz archiwizowaniem dokumentów. Firma zajmuje się także niszczeniem nośników elektronicznych oraz dokumentów w postaci elektronicznej, zgodnie z wytycznymi, związanymi z dostępem do informacji niejawnej czy ochroną danych osobowych. Jednak oferta firmy jest bardziej rozbudowana. Ekoakta oferuje usługi w zakresie zarządzania korespondencją i wdrażaniem elektronicznego obiegu dokumentów. Z kolei dokumenty w postaci papierowej mogą być przez profesjonalistów archiwizowane i skanowane. Ze względu na zróżnicowane warunki przechowywania niektórych dokumentów w przedsiębiorstwach Ekoakta wdrożyło dodatkową usługę. Osuszanie dokumentów, udostępniane przez Ekoakta, jest najskuteczniejsze wtedy, gdy następuje tuż po zalaniu pomieszczenia. Pracownicy firmy zabezpieczają wszystkie dokumenty w siedzibie klienta, a następnie poddają je działaniu niskiej temperatury w specjalistycznych pojemnikach. Niska temperatura zabezpiecza dokumenty przed sklejaniem poszczególnych stron oraz zapobiega dalszemu rozmywaniu się druku. Kolejne etapy zabezpieczania dokumentów i ich osuszania odbywają się już w siedzibie Ekoakta, gdzie dochodzi do odparowania zamrożonej wody, a następnie specjalistyczne urządzenia i lampy zabijają wszelkie pleśnie i grzyby, zapobiegając ich potencjalnemu rozwojowi. Cały proces sterylizacji jest dodatkowo uwierzytelniony poprzez wystawienie specjalnego certyfikatu, w których Ekoakta potwierdza przeprowadzenie całego procesu oraz bezpieczeństwo wysuszonych dokumentów.

Zasadność procesu osuszania dokumentów można potwierdzić w kilku punktach. Osuszone dokumenty nadają się do takiego samego wykorzystania jak dokumenty przed zamoczeniem, dodatkowo klienci mogą zlecić ich archiwizację czy segregowanie. Nawet zamoczone dokumenty są zabezpieczone przed potencjalnym dostępem osób trzecich i nieuprawnionych do dostępu do dokumentów, zatem firma spełnia wszelkie procedury, związane z bezpieczeństwem informacji. Osuszanie dokumentów chroni przedsiębiorstwa przed karami, co jest ważne szczególnie w przypadku dokumentacji finansowej i kadrowej, która przez określony czas powinna pozostawać do dyspozycji organów, mogących je kontrolować. Oczywiście klienci mogą także zlecać niszczenie osuszonych dokumentów.

AlertFinansowy.pl,    04 listopada 2010

polbank_mocne_oszczednosci_color.jpgPolbank zaproponował swoim klientom Mistrzowskie Konto Osobiste. Jego posiadacze mogą liczyć na nadzwyczajnie wysokie oprocentowanie swojego ROR-u.
Zobaczcie szczegóły.


Nadesłane przez: ŁukaszS,    03 września 2010
ucieczka Konto Lotos Nawigator w Alior Bank Alertowicz ŁukaszS zastanawia się nad skorzystaniem z nowej oferty Alior Banku. Dostaliśmy od niego następujący alert:
Moja praca wymaga ode mnie ciągłych wyjazdów. Wszystkie koszty podróży muszę pokrywać z własnej kieszeni. Wczoraj wpadła mi w oczy oferta Alior Banku, który we współpracy z Lotosem stworzył kartę debetową powiązaną z programem lojalnościowym Lotos Navigator.

Nadesłane przez: Michał,    05 sierpnia 2010
5002.jpg Firma brokerska, która - jak informowaliśmy wspólnie z TVN - działała na polskim rynku bez oficjalnej licencji i została po interwencji mediów wpisana na czarną listę KNF zalegalizowała swoją działalność. Powiadomił nas o tym Alertowicz Michał.

Nadesłane przez: Rsimbo,    30 lipca 2010
millenium konto
Mam konto w Banku Millennium, na którym miałem kilkaset złotych i przez 6 miesięcy go nie używałem ponieważ nie dostałem odnowionej karty do konta. W systemie bankowym karta figuruje jako nieaktywna od listopada 2009, a bank co miesiąc pobierał mi 20 zł za ubezpieczenie karty. Ponieważ uważałem to za niesłuszną praktykę napisałem na skrzynkę kontaktową w tej sprawie i dostałem następującą odpowiedź:

Nadesłane przez: Miedzio,    27 lipca 2010
kredyt.jpg Z przykrością muszę stwierdzić, że Santander Consumer Bank zajmujący się m.in. sprzedażą kredytów samochodowych zachowuje się niestosownie w stosunku do klienta po zawarciu umowy. Podstawą mojej opinii jest fakt iż umowa zawierająca 3 strony formatu A4 jest napisana czcionką tak małą, że dobrze by było mieć lupę przy zawieraniu umowy (rozmiar czcionki to prawdopodobnie 6).

Nadesłane przez: Małgorzata_S,    22 lipca 2010
bik2.jpg Słyszy się, że coraz więcej osób trafia do BIK-u, jednak czy rzeczywiście wszystkie negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej są słuszne. Naszym zdaniem niestety nie, ale oceńcie sami. Małgorzata_S wysłała nam alert: Byłam poręczycielem kredytu studenckiego w roku 1999. W pewnym momencie nie był on spłacany (ze względu na przeoczenie – poważne sprawy życiowe).

Nadesłane przez: alex55,    20 lipca 2010
kasa_2.jpgKonsolidacja w ekonomii oznacza zjednoczenie, zespolenie, połączenie. Czyli mówiąc językiem encyklopedycznym konsolidacja to: "działania prowadzone w celu uzyskania wewnętrznej spójności jakiejś grupy lub struktury i jej umocnienia". Kredyt konsolidacyjny ma podobne znaczenie bowiem w swoim założeniu ma łączyć kilka kredytów w jeden długoterminowy i często z niższym oprocentowaniem.

AlertFinansowy.pl,    13 lipca 2010
meritum_oprocentowanie1.jpg Meritum Bank udostępnił swoim Klientom nową funkcjonalność, która znacząco usprawnia realizowanie płatności za dokonywane zakupy w Internecie. Przy wdrożeniu nowej usługi Bank współpracował z liderami w dziedzinie płatności elektronicznych na polskim rynku: eCard S.A, PayU S.A. oraz Blue Media S.A.

Alertfinansowy.pl,    07 czerwca 2010
tv.jpgOd lat telewizja jest najpopularniejszą rozrywką Polaków. W nowoczesnej telewizji nawet najbardziej wymagający widz znajdzie coś dla siebie. Przed zakupem powinniście dokładnie zapoznać się z ofertami poszczególnych platform telewizyjnych. Jak wybierać? Ile tak naprawdę będzie nas to kosztowało? AlertFinansowy.pl postanowił odpowiedzieć na te pytania. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy porównanie ofert dostawców telewizji satelitarnej.