Przeglądając taryfę opłat i prowizji Kredyt Banku nasza użytkowniczka Annnja trafiła na ciekawą pozycję. Otóż tabela dla indywidualnych klientów detalicznych zawiera punkt „Przelewy w PLN: na dyskietce w placówce Banku (Przelew KB)” kosztuje on 5,95 zł, czyli dokładnie tyle co przelew na druku standardowym. Dyskietka brzmi w dzisiejszych czasach absurdalnie, niczym relikt przeszłości. O co więc z tym przelewem chodzi
Brzmi zastanawiająco.
Redakcja Alertfinansowy.pl jeszcze nie spotkała się z taka formą przelewu. Przypuszczaliśmy, podobnie jak aletrowiczka Annnja, że to archaiczny zapis, a te przelewy dawno wycofano. Kto chciałby korzystać z przelewu w formie dyskietki skoro mamy do dyspozycji internet i telefon? Po pierwsze, to dziwne rozwiązanie, ponieważ do takiego przelewu potrzebujemy specjalnego oprogramowania. Po drugie, jego cena jest wysoka (5,95 zł), podczas gdy przelewy internetowe kosztują od 0 zł do 90 gr. Po trzecie, czemu akurat dyskietka, a nie pen drive USB?
Odpowiedź banku
Nasze wątpliwości rozwiało biuro public relations Kredyt Banku. Odpowiedź na nasze pytanie w tej sprawie była następująca:
– Rzeczywiscie jest to usługa obecna w naszej ofercie od bardzo dawna, obecnie świadczona na życzenie niedużej grupy klientów, którzy z różnych przyczyn nie chcą przejść na nowocześniejsze formy – KB24 lub Home Banking. Z usługi aktywnie korzysta ok. 500 firm. Klient otrzymuje odpowiednie oprogramowanie, przygotowuje u siebie w firmie przelewy, wgrywa je na nośnik (może to być pendrive)i przekazuje do banku. W taryfie opłat wymieniono przykładowy nośnik.– pisze Ewa Krawczyk z biura PR.
Polecamy internet
To dobrze, że bank daje klientom wiele kanałów realizacji przelewu. Skoro są firmy, które przyzwyczaiły się do tej formy i nie mają ochoty zmienić jej na internet, niech używają dyskietek. Szkoda, bo jest znaczna różnica w kosztach. Ciekawe, co będzie jak w Kredyt Banku wymienione zostaną komputery na nowe, bez napędów na dyskietki…
Korzystasz z przelewów na dyskietce?
AlertFinansowy.pl